آخرین اخبار : 

متا تگ ها در وردپرس

برچسب متا چیست؟

متا تگ ها یعنی اطلاعاتی درباره سایت؛ که شامل مثلا توضیحات ، عنوان و کلمات کلیدی و دیگر موارد توضیحی که درباره سایت است می شود.

یک سوال خوب این است که آیا متا تگ ها ضروری هستند؟

متا تگ ها کمک میکنند تا اطلاعات مهمی برای موتورهای جستجوی وب فراهم شود.آن ها در جریان جستجوی سایت هایی که انگلیسی یا فارسی هستند نیاز به ذکر موارد اضافی را قطع کرده اند.

زمان زیادی نیست که گوگل در رتبه بندی نتایج جستجو از متا تگ ها استفاده می کند. برخی از موتورهای جستجو دیگر از متاتگ ها استفاده نمی کنند و این به دلیل نارضایتی کاربران می باشد.

meta-tags

در عمل متا تگ ها محتوای سایت شما را نشان نمی دهند اما این به وضعیت جستجوی شما صدمه نمی زند اگر اطلاعات کوچکی را صادقانه به کار ببرید.گوگل هنوز تگ توضیحات را در بعضی شرایط به عنوان قسمتی از محتوای سایت شما درنتیجه جستجو نشان می دهد.بدون شک محتوا بزرگترین تاثیر را در رتبه بندی صفحات یافته شده دارد .بنابراین اگر می خواهید رتبه سایت خود را در اینترنت بالا ببرید مطمین شوید که مطالب با کیفیتی داشته باشید.

پوشش کامل تمام دلایلی که متا تگ ها مهم هستند را می توانید در لینک زیر دنبال کنید .

Search Engine Watch

UC Berkeley’s Guide to Search Engines    Search Engine Watch’s How to Use HTML Meta Tags

WebDeveloper’s Back to Basics: Meta Tags

W3 Organization’s Global Structure of an HTML Document and Meta Tags

header.php code and tutorial

برای قراردادن متاتگ ها در سایت ، به سادگی آن ها را در قسمت هدر قرار دهید.در پاییت تگ <title> شما می توانید متا تگ هایی چون تماس،زبان،نویسنده،کپی رایت و… را قرار دهید و اینها اساسا در همه صفحات قرار خواهند گرفت.

اما در باره اطلاعات داینامیک مثل کلمات کلیدی و توضیحات چطور؟این اطلاعات برای هر وب پیج سایت شما اختصاصی هستند .قرار دادد آن ها در قسمت Header.php

به این معنی است که در سراسر سایت شما تغییر نخواهند کرد.برای قرار دادن توضیحات،کلمات کلیدی وسایر متاتگ ها که برای هر وب پیج اختصاصی هستند دو راه پیش روی شماست : یا می توانید آن ها را شبیه منابع عمومی اضافه کنید یا اینکه از پلاگین ها استفاده کنید.

اگر شما هدف مشخصی از برای وب سایت خود دارید می توانید از اطلاعاتی برای ایجاد متا تگ های عمومی و قرار دادن ان ها در بخش header استفاده کنید.

مثال : یک  متا تگ توضیحات برای سایت وردپرس داستان جانوران

meta name=”description” content=”Special stories and >

tales about dogs, cats, birds, ferrets, and other

</”domestic animals as told by Harriet Smith

این سبک دستی اضافه کردن توضیحات است. اما ورد پرس این کار را برای شما راحت تر کرده است.

به صورت پیشفرض این امکان در وردپرس قرار دارد اما در تنظیمات افزونه‌هایی مانند Yoast:Wordpress SEO یا All In One SEO Pack هم بخشی برای اضافه کردن توضیحات وجود دارد. فقط توجه داشته باشید برای این بخش محدودیت ۱۲۰ الی ۱۵۰ کاراکتری وجود دارد.

همچنین گوگل از این متاتگ به صورت مستقیم استفاده نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *