سئو و بهینه سازی سایت واژه ای است که امروزه تمامی وبمستران در دنیای اینترنت با آن آشنا هستند ، در این مقاله می خواهیم در مورد ۱۰ درصد از فعالیت های سئو صحبت کنیم ، درست حدث زده اید ، می خواهیم تاثیر لینک دهی در سئو را مورد بررسی قرار دهیم.

لینک دهی در سئو و بهینه سازی سایت

در میان فاکتور های دیگر سئو لینک دهی توسط سئو کاران تازه کار بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد ، حتی گاهی اوقات لینک دهی به عنوان یک ابزار اصلی برای سئو مورد استفاده قرار میگیرد ، این در حالی است که این سئو کاران درصد تاثیر لینک دهی را در نظر نمی گیرند ، اگر در بین فاکتور های دیگر سئو لینک دهی را بخواهیم امتیاز دهیم از ۱۰۰ لینک دهی ۱۰ امتیاز را از آن خود خواهد کرد ، این در حالی است که استفاده تنها از این فاکتور سئو  ، مطمئنا باعث حساسیت گوگل در روند سئوی وب سایت خواهد شد ، حتی این روند شاید تا پنالتی شدن سایت هم پیش رود.

لینک دهی در سئو

پس از طراحی سایت اولین و مهم ترین گام برای پیشرفت در دنیای اینترنت بحث سئو است ، در بررسی سئوی برخی از وب سایت ها این روند کاملا اثبات می شود ، در ادامه باید و نباید های لینک دهی در سایت را برای شما تشریح خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

نباید ها در لینک دهی:

***تبصره : گرفتن لینک از وب سایت ها روش های مختلفی را دارا است***

۱- گرفتن لینک از قسمت نظرات در سایت ها : به تصویر زیر نگاه کنید ، برخی از سایت ها در قسمت نظراتشان امکان گرفتن لینک را دارند ، مطمئنا دیده اید که وقتی می خواهید در سایتی نظر بگذارید امکان نوشتن ادرس سایت هم امکان پذیر است ، و پس از تایید نظر اسم شما به لینکی که قرار داده اید لینک می شود.

۲- روش دوم برای گرفتن لینک ارسال پست در انجمنها و تالار های گفتگو است ، شما با ارسال پست می توانید در داخل مطالب لینک بگیرید.

۳- تبادل لینک با سایت ها

و اما نباید ها

  • هیچوقت نباید تعداد بک لینک شما در نظرات بیشتر باشد این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که در سئو باید تعادل را همیشه در نظر داشته باشید ، گوگل به این گونه لینک ها خیلی زود شک کرده و شما را در لیست وب سایت های اسپم قرار می دهد.
  • از لینک دادن در سایت های خارجی سعی کنید دوری کنید ، ارائه الگوریتم کبوتر گوگل برای این منظور ارائه شده است ، سعی کنید از لینک های محلی بیشتر استفاده کنید تا لینک دهی در سایت های خارجی .
  • روند منطقی لینک دهی را همیشه در نظر داشته باشید ، لینک دهی نباید با سیر و شیب تند انجام پذیرد ، یعنی مثلا شما در یک هفته اول شرو کنید و بیش از ۱۰۰ لینک به سایتتان دهید ، روند باید کاملا طبیعی باشد ، اگر گوگل روند غیر منطقی لینک دهی را در سایت شما رصد کند احتمال پنالتی شدن سایت شما وجود دارد.
  • از سایت های بی ارزش لینک نگیرید ، وقتی می خواهید از سایتی لینک بگیرید حتما اعتبار آن را در نظر بگیرید. برای سنجش اعتبار رنک الکسا و رنگ گوگل سایت را بررسی کنید.
  • از دادن لینک به نقطه ، ویرگول یا علامت سوال و … به شدت بپرهیزید این نکته باعث پنالتی شدن شما خواهد شد.

توجه:

اگر اطلاعات زیادی از سئو ندارید پیشنهاد میکنم هیچگاه از ترفند لینک دهی استفاده ننمایید ، اغلب سایت هایی که پنالتی می شوند دلیلش استفاده نادرست و بیش از اندازه از لینک دهی است. پس از این شمشیر دو لبه به شدت مراقب باشید.

اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات این مطلب بنویسید ، مشتاقم نظرتون رو در مورد این مقاله بیان کنید ! آیا مفید بود ؟ راستی این تنها شروع سری مقالات سئو در ماندگار وب است . در پست های آتی بیشتر در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت صحبت خواهیم کرد. در مورد لینک دهی هم این ها تنها مقدمه بود در پست های آتی اطلاعات بیشتری در مورد لینک دهی را برای شما ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.