آخرین اخبار : 

پیغام های جدید وب مستر

در روزهای اخیر در کنسول جستجوگر گوگل یعنی وب مستر تولز، عبارتی به شکل ذیل ظاهر شده است که همین پیغام کافی بود تا بنده ده ها درخواست مبنی بر توضیح این که هدف از آن چیست، داشته باشم.

Jan-22: Search Console performed an infrastructure update that may cause a change in your data. Learn more about Search Console data anomalies.
خب. می پردازم به ترجمه دقیق صفحه لینک داده شده، همراه با توضیحات مورد نیاز :

در موارد نادر، ممکن است رویدادی در کنسول جستجو رخ دهد که روی گزارشات آماری شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر ما روش های جمع آوری داده را تغییر دهیم یا پیغام خطایی در لاگین شدن روی دهد، ممکن است فراز و فرودی در چارت خودتان مشاهده کنید. این صفحه مشکلات شناسایی شده را که ممکن است روی داده شما تاثیر بگذارد، ذخیره میکند.

Product-wide notes

November 1, 2016 – Ongoing

کنسول جستجو ممکن است به منظور بروزرسانی زیرساختها، ثبت گزارش ها را برای مدت چند هفته به تاخیر بیاندازد (آنالیز جستجو تحت تاثیر قرار نمیگیرد). ما از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم و امیدواریم در زمان کوتاهی ثبت گزارش ها مجددا آغاز شود.

Search Analytics Report

September 20, 2016

نتایج جستجو در دستگاه های موبایل بصورت مستقیم شروع به ارجاع به صفحات AMP کرده است. بنابراین اگر صفحات AMP ای در کنار صفحه شما وجود داشته باشد ممکن است کاربران به آن صفحات ارجاع داده شوند و در نتیجه ترافیک شما را کاهش دهد.

July 28 – August 5, 2016

تمام ترافیک در آنالیز گوگل به اشتباه لیبل ترافیک دسکتاپ در دستگاه نشانه گذاری شده است. این لیبل اشتباه در پنجم اگوست برطرف شد و در حال حاضر اصلاح شده است.

April 27, 2016

ما استانداردهایمان را برای محاسبه کلیک ها و نتیجه ها بهینه کردیم. به عنوان نتیجه ای از این کار، شما ممکن است تغییری در کلیک و ارزش CTR در گزارش آنالیز گوگل ببینید. بخش قابل توجهی از این تغییر روی مشخصات وبسایت و نرم افزار موبایلی مرتبط با آن اثر میگذارد. به طور خاص، شامل محاسبه گری برای کلیک ها و نتیجه ها فقط در بخش نرم افزار موبایلی است و جدا از وبسایت در نظر گرفته می شود.

Crawl Errors/Crawl Status Report

November, 2016 onward

(فقط نرم افزارها) به منظور بهبود عملکرد سیستم، کاوش داده برای نرم افزارها بجای هرروز، هر سه چهار یکبار اپدیت میشود.

July 4, 2016 (mobile apps only)

ممکن است بعضی از برنامه ها، خللی در میان تعداد زیادی از صفحات ایندکس شده و صفحاتی که به اشتباه ایندکس شده اند، مشاهده کنند. این خطایی از جانب ماست. داده ها در حال حاضر تعداد دقیقتری از صفحاتی که بدرستی ایندکس شده اند نشان میدهند. این تغییر روی میزان کلیک و روند کاری شما تاثیر نمیگذارد.

Mobile Usability Report

August 23, 2016

نصب نرم افزار واسطه دیگر در گزارش استفاده موبایلی با خطا مواجه نمیشود. بنابراین، ممکن است خللی در گزارش ان بیابید. با این حال، اگرچه دیگر به عنوان خطا گزارش نمیشود، حضور انواع واسطه ها به عنوان یک فاکتور رنکینگ برای نتایج جستجو موبایلی بکار میرود.

Index Status / Indexed Pages

November 20, 2016

ایندکس داخلی اپدیت شد. این تغییرات حداقل اثرگذاری را برای کاربر نهایی دارد.

May 15, 2016

یک از هم گسیختگی داده ای از امروز باعث ایجاد تغییری در داده ها می شود.

February 5 and 8, 2016 (mobile apps only)

ایندکس داخلی آپدیت شد. این تغییرات تاثیری روی کاربر نهایی ندارد. لذا نباید تغییری در روند کاری مشاهده کنید.

Accelerated Mobile Pages Report

December 13, 2016

کنسول جستجو بروز رسانی را در زیرساخت خود انجام داده است که ممکن است روی داده های شما تاثیر بگذارد.

September 19, 2016

ممکن است نوسانی در داده های AMP خود مشاهده کنید که به دلیل تغییری در فرآیند اسکن ما می باشد.

August 1, 2016

بعضی از صفحات AMP ممکن است افتی در گزارش خطا نشان دهد. این موضوع به دلیل این است که از دست رفتن “داده های ساختار یافته” و “داده های ساختار یافته نامعتبر” از بخش خطاها به بخش یادداشت های اطلاعاتی انتقال یافته است. این تغییر به این دلیل انجام شد که در اینده صفحات AMP برای قرارگیری در نتایج جستجو دیگر نیازی به نشانه های داده های ساختار یافته ندارند.

 

کنسول جستجو بروز رسانی را در زیرساخت انجام داده است که ممکن است روی داده های شما تاثیر بگذارد.

منبع :نیوسئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *