آخرین اخبار : 

لینک طعمه (Link-Bait) در بهینه سازی سایت(سئو سایت)

میخواهیم در خصوص یک تکنیک هوشمند بنام  لینک طعمه(Link-Bait)  که بتواند به سئو وب سایت شما کمک کند، صحبت میکنیم.

لینک طعمه چیست؟

لینک طمعه درواقع لینکی است که هر موردی یا عبارتی در وب سایت باید به آن لینک گردد. ما باید لینک طعمه داشته باشیم  چون در این لینک پر از اطلاعات اصلی و مهم که هدف وب سایت را بیان می کند، قرار دارد.

اگر بخواهیم یک تعریف دیگر برای لینک طعمه بنویسیم، می توانیم بگوییم که ” لینکی که باعث جذب مخاطب و کاربر به وب سایت شما  میگردد که از طریق عبارت یا تکنیک های خاص بوجود می آید.”

لینک طعمه مانند ماهی گرفتن می ماند که شما غذایی را سر قلاب می بندید و آن را داخل آب می اندازید. ماهی به امید دریافت غذا داخل قلاب شما گیر می کند و بعد توسط شما شکار می شود. متاسفانه شاهد لینک هایی بسیاری برای دریافت رتبه بالاتر در گوگل هستیم اما ما میخواهیم به جای شکار ماهی و کلک زدن به آن، یک غذای مفید و بدون کلک به ماهی بدهیم البته ابزار ما همان قلاب ماهی است.

می خواهیم کاربر با کلیک بر روی چنین لینک هایی، به جای باز شدن صفحه ای نامرتبط با موضوع، یک صفحه وب سایت پراز محتوای مفید برای او باز شود که در ادامه ساخت لینک طعمه آمده است.

ساخت لینک طعمه چگونه است؟

یکی از بهترین راه های برای ایجاد چنین لینکی، این است که منابع و  محتوای خود را به صورت موازی و مرتبط به هم پخش کنید و همه را در یک صفحه قرار ندهید. در حقیقت با این کار خواننده را تشنه خواندن بقیه مطالب می کنید. البته باید استراتژی تولید محتوا را نیز بدانید.

link bait

سعی کنید تمامی مطلب را در قالب یک وبلاگ قرار دهید. این راه یکی از بدترین راه های انتشار مطلب است. در ادامه چند راهکار را به شما که در ساخت لینک طمعه کمک می کند و باعث بهبود سئو وب سایت شما میگردد را معرفی میکنیم:

اینفوگرافیک تولید کنید

اینفوگرافیک مانند یک غذای کامل خوشمزه است که میتوانید با آن اطلاعات مهم و ضروری را به طور خلاصه و در قالب عکس نشان دهید. با این کار شما با یک تیر دو نشان را زده اید: تولید عکس و تولید و انتشار محتوا.

اینفوگرافیک یک هنر به خودی خود است و مانند لینک طعمه سیاه به راحتی قابل تولید نیست.

طراحی گرافیک

اجزای زیادی برای بررسی در طراحی گرافیک وجود دارد. اولین مساله ای که باید به آن دقت کرد، ارتباط بین طراحی گرافیک با موضوع مقاله یا سئو وب سایت شما است.

از طراحی گرافیک بیشتر برای تولید اینفوگرافیک استفاده می کنند. باید سعی کنید که در شکل های ایجاد شده، حتما از گرافیک و ارتباط مناسب بین اجزای شکل و موضوع استفاده کنید. شاید تا الان ارتباط بین طراحی گرافیک و سئو وب سایت را متوجه نشده باشید؟ یا اصلا چرا ما طراحی گرافیک را به عنوان یک لینک طعمه معرفی کرده ایم؟

یکی از بهترین کارها در طراحی وب سایت، تحریک کردن احساسات افراد برای کلیک کردن می باشد. بهترین ابزار برای این عمل، عکس است. شما با استفاده از عکس و یک گرافیک عالی می توانید احساسات کاربر تحریک کرده و او را وادار کنید که برروی لینک شما کلیک نماید. با این عمل شما یک لینک طعمه ایجاد کرده اید. یعنی به جای استفاده از جمله برای دعوت کاربر به کلیک، از یک انیمیشن گرافیکی استفاده کنید.

Link baits

اطلاعات

اطلاعاتی که استفاده می شوند باید واقعی و در عین حال خلاصه باشند. یکی از مواردی که می توان اطلاعات را به طور خلاصه در آن نشان داد و در سئو وب سایت تاثیر بسزایی دارد، اینفوگرافیک است.

اطلاعات همیشه باید از چند منبع توسط افراد متخصص مورد تایید میباشد، به دست بیاید. لزوم هر اینفوگرافیک یا اعتبار هر وب سایتی، اطلاعات دقیق و درستی که ارائه می دهد.

متاسفانه بسیاری از صاحبان و مدیران وب سایت ها، سعی می کنند که با استفاده از یک سری اطلاعات اولیه صحیح، یک لینک تولید کرده و بعد با استفاده از آن، کاربر را به صفحه مورد نظر خود هدایت کنند. این یک لینک طعمه است که علاوه بر جریمه گوگل به علت نداشتن ارتباط بین لینک و محتوا، از طرف کاربران محبوبیت خود را از دست می دهد. پس حتما در تولید اطلاعات دقت کافی در صحت و اعتبار آن داشته باشید و منبع خود حتما در پایین عکس یا صفحه ذکر نمایید.

این نکته را حتما دقت کنید که کاربر اگر متوجه شود که اطلاعات در لینک هیچ ارتباطی با موضوع مورد جستجوی او ندارد، نه تنها باز نخواهد کرد بلکه سریعا وب سایت شما ترک میکند.

اینفوگرافیک خود را به درستی جاسازی نمایید

این فرآیند خیلی سخت نیست فقط باید یاد بگیرید که اینفوگرافیک خود را چگونه و به درستی در وب سایت دیگران قرار دهید تا باعث بهبود سئو وب سایت شما گردد.

بهترین راه، تولید یک اینفوگرافیک است که از نظر محتوا و کیفیت عکس بهترین را داشته باشد. این کار باعث می شود که صاحبان بقیه وب سایت ها از اینفوگرافیک شما با ذکر منبع استفاده کرده و باعث یک یک لینک و به یک لینک طعمه زیرکانه برای شما شود و در نهایت به خاطر بک لینک که بدست آورده است، رتبه سئو سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

link bait

مطالب شگفت انگیز تولید کنید

حتما می دانید تولید محتوای خوب چه تاثیر بسزایی در سئو وب سایت دارد. همه ما فکر میکنیم که لینک طعمه یعنی تولید یک مطلب که هیچ ربطی به صفحات دیگر ندارد و کاربر را با استفاده از یک حقه به آن صفحات هدایت کنید. اما در واقع اینطور نیست. با تولید محتوای عالی و کاربرپسند و البته محتوایی که از نظر تکنیک های گوگل ارزشمند باشد، میتوانید مخاطب و کاربران بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید. مثلا میتوانید آخر هر وبلاگ، مطالب مرتبط با آن را که در وب سایت خود قرار داده اید، معرفی کنید. خود این یک یک لینک طعمه است.

ویجت، ابزار و تم های رایگان تولید کنید

یکی از اقداماتی که باعث بک لینک گرفتن وب سایت شما می گردد، تولید محتوا است اما فقط تولید محتوا الزاما به بک لینک منجر نمی شود، تولید ابزارها و تم های رایگان هم باعث می شود که کاربران وب سایت شما زیاد شده و آنها را به یکدیگر معرفی کنند. یکی از بهترین مکان های معرفی ابزارهای رایگان، شبکه های اجتماعی است چون که در این شبکه های اجتماعی عموما افراد با حوزه کاری شما همیشه حضور دارند. این می تواند بهترین لینک برای وب سایت شما باشد.

منبع: www.seokar.com

, , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *